BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano /
LT-lietuvių kalba / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polski / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska
Üldise majandus- ja kaubanduslepingu (CETA) kohta ELi ja Kanada vahel
EL-Kanada üldine majandus- ja kaubandusleping (CETA) jõustus ajutiselt 21. septembril 2017, millega kaotati tollimaksud 99% kõikidelt tariifiridadelt ning avatakse uued võimalused teenusteks ja hangeteks. CETA on progressiivne kaubandusleping, mis tähendab, et see sisaldab tugevaid kohustusi (nt tööõiguste edendamine, keskkonnakaitse ja säästev areng). Lisateavet lepingu kohta leiate Euroopa Komisjoni veebisaidilt.
Selle järelhindamise kohta
21. septembril 2023 täitus CETA ajutisest kohaldamisest kuues aastapäev. Selle järelhindamise eesmärk on viia pärast viieaastast ajutist kohaldamist läbi tõenditepõhine analüüs CETA majandusliku, sotsiaalse, keskkonna- ja inimõiguste mõju kohta. Hindamine tugineb majanduslikule modelleerimisele, kirjanduse ülevaatele, statistilisele andmete analüüsile ning pidevatele ja laiaulatuslikele konsultatsioonidele sidusrühmadega.
Seoses mõjuvaldkondadega koosneb analüüs neljast jätkusuutlikkuse sambast: majanduslik, sotsiaalne, keskkonna- ja inimõigused. Lisaks annab hindamine juhtumiuuringute kaudu põhjaliku analüüsi konkreetsete küsimuste kohta, nagu keskkonnakaubad ja -teenused, hanked, oluline tooraine, põllumajanduskaubad ja vastavushindamine.
Tentative Project Timeline
JAN 2024
MAR 2024
Kick off
Draft
Inception Report
APR 2024
Civil Society Dialogue
APR-SEP 2024
JAN 2025
JAN-FEB 2025
MAR 2025
OCT 2024
Consultations
Civil Society
Dialogue
Draft Final
Report
Final Report
Advanced
Chapters