BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano /
LT-lietuvių kalba / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polski / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska
Par Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības līgumu (CETA)
starp ES un Kanādu
ES un Kanādas Visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības līgums (CETA) stājās spēkā provizoriski 2017. gada 21. septembrī, atceļot nodokļus 99% no visām tarifu pozīcijām, kā arī paverot jaunas iespējas pakalpojumiem un iepirkumiem. CETA ir progresīvs tirdzniecības nolīgums, kas nozīmē, ka tajā ir ietvertas stingras saistības (piemēram, par darba tiesību veicināšanu, vides aizsardzību un ilgtspējīgu attīstību). Plašāku informāciju par nolīgumu skatiet Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.
Par šo Ex-post novērtējumu
2023. gada 21. septembrī apritēja sestā gadadiena kopš CETA provizoriskās piemērošanas. Šī ex-post novērtējuma mērķis ir veikt uz pierādījumiem balstītu analīzi par CETA ekonomisko, sociālo, vides un cilvēktiesību ietekmi pēc piecu gadu pagaidu piemērošanas. Novērtējums balstās uz ekonomisko modelēšanu, literatūras apskatu, statistikas datu analīzi un pastāvīgām un plašām ieinteresēto personu konsultācijām.
Saistībā ar ietekmes jomām analīze sastāv no četriem ilgtspējības pīlāriem: ekonomikas, sociālā, vides un cilvēktiesības. Turklāt, izmantojot gadījumu izpēti, novērtējums sniedz padziļinātu analīzi par konkrētiem jautājumiem, piemēram, vides precēm un pakalpojumiem, iepirkumiem, kritiskām izejvielām, lauksaimniecības precēm un atbilstības novērtēšanu.
Tentative Project Timeline
JAN 2024
MAR 2024
Kick off
Draft
Inception Report
APR 2024
Civil Society Dialogue
APR-SEP 2024
JAN 2025
JAN-FEB 2025
MAR 2025
OCT 2024
Consultations
Civil Society
Dialogue
Draft Final
Report
Final Report
Advanced
Chapters